طراحی و اجرای دکوراسیون هتلی

یکی از مهم ترین مبحث هایی که در زمینه طراحی داخلی هتل همیشه مطرح می باشد این است که چگونه با استفاده از یک طرح و دکوراسیون می توان محیط هتل را برای استفاده کنندگان که هر کدام دارای سلایق خاص خود هستند تبدیل به محیطی دلخواه آنان نمود. باید تک تک قدم هایی که در زمینه دکوراسیون داخلی هتل برداشته می شود با محوریت موضوع ایجاد آرامش و رفاه برای ساکنین آن باشد و همچنین به این موضوع نیز باید دقت داشت که علاوه بر بالا بردن کیفیت با استفاده از طراحی مدرن بتوان سبک و سیاقی جدید و منحصر به فرد را به معرض تماشا گذاشت.

مراحل طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی هتل ها

یکی از تخصص هایی که ما به آن می بالیم بازسازی کامل بنا می باشد که در بسیاری از مواقع با دادن مشاوره های تخصصی به کارفرمایان محترم با تغییر کاربری بنا ، محیطی سودمند و درآمد زا برای کارفرمایان خلق می نماییم. بنابراین بعد از تماس اولیه از سوی کارفرمایان به گروه تخصصی دکوراسیون داخلی برندفاخر ، کادر فنی به محل اعزام می گردد و با بررسی همه جانبه ی خواسته های کارفرما و پلان معماری آنجا ، طرح اولیه همراه با بوجه ی مصرفی به کارفرما ارائه می گردد . کمترین  زمان ، بهترین کیفیت و خلاق ترین طراحی ها را از ما بخواهید

 

سطوح مورد نیاز در هتل ها

باید به میزان درصدی که هر کدام از بخش های هتل به آن اختصاص پیدا می کند توجه شود. سیرکلاسیون داخلی هتل ها شامل فضاهای زیر می باشد :

محل سکونت مهمان از جمله اتاق ها ، سرویس ها و توالت ها ۵۰ الی ۶۰ درصد پلان هتل ها را به خود اختصاص می دهند در حالی که بخش پذیرش ، سالن و هال تنها ۴ الی ۷ درصد را از آن خود می کنند از سوی دیگر بخش های پذیرایی از مهمانان که شامل رستوران ها و کافه ها می باشد ۴ الی ۸ درصد از سطح کل زیربنا را اشغال می کنند. ۴ الی ۱۲ درصد به بخش های داخلی ، ۹ الی ۱۴ درصد به بخش های اداری ، ۱ الی ۲ درصد به بخش های حفاظت ، ۴ الی ۷ درصد به بخش های مخصوص اوقات فراغت اختصاص می یابد . باید توجه داشت با در نظر گرفتن این سطوح اشغال، در تغییر کاربری فضا های دیگر به هتل ها دارای اهمیت ویژه ی می باشد. ما با بررسی همه جانبه ی مسایل،  شما را در بازسازی و دکوراسیون داخلی یاری می رسانیم.

فضای استراحت در هتل ها

در بازسازی هتل ها باید به کاربری و نوع محل اقامت دقت شود .بنابراین در بازسازی و تغییر کاربری فضا ها به هتل  باید به ابعاد و اندازه ی فضای استراحت توجه ی ویژه شود. و همچنین انتخاب متریال و رنگ دیوار ، کف و سقف از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

رستوران در هتل ها

یکی از بخش های مهم در دکوراسیون داخلی هتل ها ، بخش رستوران آن می باشد. بسیاری از هتل ها علاوه بر آماده سازی غذای مهمانان خود ، سرویس دهی برای افراد دیگر هم دارند در نتیجه توجه به زیبا سازی و دکوراسیون داخلی رستوران هتل  دارای اهمیت می باشد. یکی از آیتم های بسیار مهم در رستوران هتل  اندازه ی رستوران می باشد. در زمان اندازه گیری رستوران ها باید دقت کرد که محاسبات بر اساس تعداد افراد در هر متر مکعب صورت گیرد . زیرا سطوح مورد نیاز برای تردد و نقشه ی میز ها و غیره به طور قابل توجه ای تغییر می کند.

 

لابی هتل

اولین فضایی که مراجعه کننده با آن مواجه می شود لابی هتل می باشد که تاثیر شگرفی بر روی او می گذارد در نتیجه طراحی یک لابی مجلل و در عین حال ایجاد کردن یک فضایی صمیمی با دکوراسیون داخلی می تواند بر مراجعه کنند تاثیرگزار باشد.